MavinciAWF – Asimetrik Web Filtreleme

MavinciAWF - Asimetrik Web Filtreleme

Mavinci Mutlak Gerçek Zamanlı Koruma (MavinciARP) – Asimetrik Web Filtreleme Uyumluluk Sistemleri (MavinciAWF), asimetrik web filtrelemeyi destekleyerek, sunucu gereksinimlerini ve ilgili maliyetleri en aza indirir, endüstrinin en küçük çözüm ayak izi ile tam yasal uyumluluk sağlar.

Asimetrik Web Filtreleme çözümleri, internet trafiği arttıkça izleme kapasitesini 1:1 temelinde kademeli olarak ölçeklendirmelidir.

MavinciARP-AWF, giden trafiği tararken, izlenen trafiği ve sistem gereksinimlerini %90’a kadar azaltır ve Web Filtreleme uyumluluğunu karşılar. “

Veritabanı Yönetimini Basitleştirmek

MavinciAWF, Mavinci’nin Web Filtreleme veri tabanı (McAfee® kaynaklı), hizmet sağlayıcı veya devlet kurumu tarafından sağlanan ve bir veri tabanında birleştirilen birden çok verinin kombinasyonuna karşı tam tarama sağlar. Bunu desteklemek için MavinciARP-AWF sistemi, servis sağlayıcılarına ve network firmalarına, birden çok veri tabanını rutin veya isteğe bağlı olarak birleştirmeleri için güçlendirilen bir veri tabanı birleştirme aracı hizmeti sunar. Tam entegre veri tabanı, daha sonra ülke çapında tek tip politika uygulaması sağlayarak, birden çok veri merkezinde ve hatta birden fazla hizmet sağlayıcıda kullanılır ve güncellemelere olanak sağlar.

Hizmet Sağlayıcılar İçin Asimetrik Web Filtreleme

MavinciAWF belirtilen URL listelerine filtre uygulamaktan fazlasını sunar. Kötü amaçlı yazılım ve diğer güvenli olmayan içerik sağlayan web sitelerine isteğe bağlı olarak erişimi engelleyerek, iyi tanımlanmış web siteleri kategorileri aracılığıyla filtre politikaları uygular. Böylece McAfee’nin sektör lideri web itibar ve sınıflandırma hizmetlerini bir araya getirir. Sonuç, daha güvenli bir internet deneyimi ve uyumlu hizmetlerdir.

Ağ Karmaşıklığını Ve Maliyetleri Azaltır

MavinciAWF’nin asimetrik URL filtrelemesi, URL yanıt trafiğini, giden URL talebini izleyen aynı web filtresinden geçmeye zorlamak için “Proxy Tabanlı” web filtreleme çözümlerinin gerekliliğini de ortadan kaldırır. Böylece ağ maliyetleri, karmaşıklık azalır ve internet hizmetinin “Temel Performans Göstergeleri” (KPI’) iyileşir.

ISS İçin Üstün Mevzuat Uyumluluğu

MavinciAWF tamamen sanallaştırılmış, kendi kendini yöneten bir sistem olan patentli (MavinciARP) tarafından desteklenmektedir ki bu üstün bir ölçek ve fark edilemeyen gecikme süresi ile çalışır. Neredeyse sınırsız ölçek için yük dengeleyicilerle yapılandırılabilir ve kullanıcıların gerektiği yerde modüler olarak kapasite eklemesine olanak tanır.

Sektör Lideri Güvenlik Uygulamaları

MavinciARP, üstün görünürlük ve hız ile hat içi, gerçek zamanlı derin paket ve derin içerik incelemesi yürütür ve çok sayıda patentli teknolojiyi kullanan “Mavinci Güvenlik Yönetimi” (MavinciSO) motoru tarafından desteklenir. Yerleşik düzenleyici, Mavinci’nin web filtreleme veri tabanına veya servis sağlayıcı tarafından sağlanan bir veri tabanına karşı tam tarama sağlar. MavinciARP, hem denetim hem de güvenlik politikası uygulamasını sektör lideri ölçekle yürütür.

MavinciAWF Rakiplerinden Farklılaşır

Mavinci, güçlü bir Web Filtrelemeyi Mavinci platformunun yüksek performansı ile bir araya getirerek benzersiz doğruluk ve verim sağlamakla birlikte aşağıda belirtilen ek özelliklere de sahiptir:

  • Lider İçerik Sağlayıcı Politika Entegrasyonu: Google Güvenli Arama ve Okullar için YouTube vb. için sorunsuz web uygulama kontrolüne sahiptir.
  • Dünyanın Dört Bir Yanındaki 100 Milyondan Fazla Düğümden Veri Toplama: Bu özellikleriyle piyasadaki en kapsamlı tehdit istihbaratı hizmetler setini sunar; (Dosya itibarı, web itibarı, web kategorizesi, mesaj itibarı ve ağ bağlantısı itibarı)
  • Asimetrik Web Filtreleme: Ek entegrasyon esnekliği, düşük donanım ayak izi gereksinimleri, gelişmiş son kullanıcı tarama deneyimi ve “https” trafiği için IP tabanlı web filtreleme sunan web filtrelemeye yönelik yeni bir çalışma modülüdür.
  • Kabul Edilebilir Web Kullanım Politikaları Oluşturma Yeteneği: Filtreleme etkinliği hakkında rapor verirken politikaların belirlenmesine aykırı faaliyetleri durdurarak bir kuruluşun itibarını korumaktadır.
  • Güçlü Veri Tabanı Birleştirme Aracı: Hızlı güncellemeler ile iki veya daha fazla veri tabanının birleştirilmesini basitleştirerek otomatikleştirir, sürekli uyumluluk sağlar.